טלפון ליצירת קשר: 054-5566802

קבוצת רכישה

מהי קבוצת רכישה ?

קבוצת רכישה, כמו ששמה מעיד, הינה קבוצת אנשים (לרוב משקיעי ויזמי נדל"ן, אך לא מחייב) אשר רוכשים נכס על מנת להשביחו ולמכרו/להשכירו ברווח- כאשר האנשים בקבוצה מתחלקים בהוצאות וברווחים לפי תנאים שסוכמו מראש. קבוצות אלה הן בדרך כלל יוזמות עסקיות, כאשר הדירות אינן מיועדות למגורי החברים בקבוצה- אלא מיועדות כהשקעה בלבד. רוב קבוצות הרכישה קונות מבנה למטרת ביצוע תהליכי פינוי בינוי או תמ"א 38, שכן יוזמות של בניית דירות חדשות בדרך כלל נעשות על ידי קבלן או חברה בודדים. נדלן מרכז שירותי נדל"ן מספקת,(בין היתר) שירותים לאנשים המעוניינים להקים קבוצת רכישה, ובכללן מציאת נכס מתאים לצרכי הקבוצה, גיוס חברים לקבוצה, וניהול מכירת הנכס לאחר תום עבודות הפיתוח.

קבוצת רכישה

מי יכול להקים קבוצת רכישה ?

אין הגבלות חוקיות על הקמת קבוצת רכישה או הצטרפות אליה. לרוב, חברים בקבוצות אלה הם אנשי עסקים עם גישה לנכס עם פוטנציאל כלכלי גבוה שהם אינם מסוגלים לקנות בכוחות עצמם, ולכן הם נאלצים לשתף פעולה עם משקיעים אחרים. למרות שרוב מקימי וחברי קבוצות הרכישה הם אנשי מקצוע בתחום הנדל"ן, אנשים רבים ללא זיקה מקצועית לתחום לעיתים מצטרפים- אך אנשים אלה לרוב קונים חלק קטן בנכס.

איפה עובדות קבוצות רכישה ?

למרות שאין מגבלה גיאוגראפית, קבוצות רכישה פועלות בעיקר בערים- בהן ערך הקרקע והנדל"ן הקיים הם גבוהים- ודורשים שותפות בין משקיעים על מנת לאפשר לאנשי עסקים פרטיים (ובכללם יזמים, אנשי נדל"ן, קבלנים ועוד) לקנות ולפתח את הנכס. משרדנו עובד עם קבוצות רכישה בגוש דן, חיפה וירושלים- אך אנו תמיד פתוחים להצעות ממשקיעים ויזמים מרחבי הארץ והעולם אשר חושבים שיש להם גישה לנכס מנצח.

איך מצטרפים לקבוצת רכישה ?

קבוצות רכישה מתארגנות במספר אופנים: יזמים פרטיים אשר איתרו נכס עם פוטנציאל כלכלי לרוב יפרסמו מודעות בפורומים, לוחות מודעות ועיתונים מקצועיים עם פרטי הנכס, עלות ההצטרפות לקבוצה ועוד. לרוב יהיו אלה קבוצות שמטרתן לקחת נכס מגורים ולהשביחו בתכנית תמ"א 38 או פינוי בינוי, כאשר כל חבר בקבוצה יקבל חלק פיזי בנכס (אותו הוא יוכל להשכיר או למכור), אחוזים מהכנסות הנכס או שילוב בין השניים.

משרדנו מציע שירותים רבים ללקוחות המעוניינים בהצטרפות או הקמה של קבוצת רכישה. מתוקף היותנו משרד נדל"ן, אנו מעורים בשוק ומקבלים מידע שוטף לגבי נכסים חדשים העומדים למכירה. במקרים רבים בהם ישנו נכס שאנו רואים בו פוטנציאל כלכלי, נעדיף לקנותו ולפתחו במסגרת של קבוצת רכישה אליה נגייס משקיעים. בנוסף, אנו מציעים שירותי קידום, שיווק ופרסום לקבוצות קיימות המחפשות משקיעים, ולמעשה משמשים כמתווכים בין הצדדים השונים בעסקה (ללא ליווי הפרויקט).

שירותינו ללקוחות המעוניינים בהצטרפות לקבוצה כזו הינם מושלמים למשקיעים פרטיים שאינם אנשי נדל"ן. ללקוחות אלה אנו מציעים גישה ליזמים וקבלנים עם רקורד של הצלחה, וכן כל מיזם אותו אנו מציעים ללקוחותינו עבר בדיקה וסינון של אחד מאנשי המקצוע המנוסים של משרדנו.

הציעו לי לקנות יחידה בפרויקט עתידי-האם מקרה זה נחשב כקבוצת רכישה ?

במקרים רבים, קבלנים ויזמים ימכרו יחידות בפרויקטים עתידיים במחירים נמוכים כחלק ממאמצי גיוס הכספים הראשוניים- אך למרות שניתן לטעון כי אנשים שקונים יחידות אלה הם משקיעים (בצורה זו או אחרת), זו אינה קבוצת רכישה מכמה סיבות: ראשית, פרויקטים אלה שייכים לחברה אחת ואינם מאמצים של קבוצה שוויונית. בנוסף, קבוצת רכישה, כמשתמע משמה, רוכשת נכס קיים על מנת השביחו ואילו השקעות במיזמים עתידיים של קבלן זה או אחר (גם אם כוונת המשקיע היא לקנות את הדירה על מנת למכרה ברווח במחיר שוק רגיל) הינן בגדר יזמות נדל"ן או השקעות נדל"ן, אך לא קבוצת רכישה.